úterý 21. dubna 2015

Hlásulky a Hláskojedi :-)

Na fotografii Vám chci přiblížit svou denní přípravu na práci s dětmi, které potřebují podpořit schopnost fonematického uvědomování.
Učíme se vytleskávat slova na slabiky, hledáme první a poslední hlásku, skládáme z žetonů slova po jednotlivých hláskách, děti si uvědomují jejich přesnou polohu ve slově.

Každá lekce probíhá hravou formou, chodíme do Hláskového lesa, kde potkáváme víly Hlásulky, zpíváme s nimi, stavíme z žetonů hláskové stavby slov, hledáme, ve kterém patře domu bydlí slon.
Děti potkávají postavy, které je učí vytleskávat slova na slabiky, ukazují délku nebo jim hláskojed Ham sní všechny samohlásky a ony je s mou pomocí hledají a schovávají pod červené žetony, kde je Ham nenajde.
Cvičebnice - Hláskář je černobílá, aby se děti mohly aktivně zapojovat barvami, píšeme ale také na tabuli nebo na papír na zemi.