čtvrtek 1. září 2016

Začátek pracovní doby v novém školním roce

Do 4. 9. dovolená. Kontaktovat mne můžete od 5. 9. cca 9:00 hod., telefonicky nebo e-mailem.

Všem školákům přeji pohodový začátek a spokojený školní rok 2016/2017!

úterý 2. srpna 2016

Skype konzultace

Chcete konzultovat školní zralost svého dítěte, úroveň jeho grafomotorických dovedností, případně se poradit, jak řešit školní potíže, ale nemůžete se osobně dostavit? Chtěli byste doporučit vhodné programy, pomůcky a materiály pro Vaše dítě?
Nabízím Vám konzultaci přes skype.

středa 20. července 2016

Cvičme grafomotoriku zábavně :-)

Pískovnička byla dnes za asistence dosavadních uživatelů převezena na své pracovní místo.Jsou připraveny různé štětce, misky, "uhlazovátka" a stěrky.  Věřím, že bude dobře sloužit. :-)

neděle 26. června 2016

Pískovnička podruhé :-)

Pískovnička už je doma :-)
Právě prochází zátěžovými zkouškami mých dětí a brzy ji budu mít v práci :-)

čtvrtek 23. června 2016

Pískovnička :-)

Motoriku a grafomotoriku můžeme také rozvíjet pomocí tzv. pískovničky.
Jedná se v nejjednodušší formě o větší tác s vyšším okrajem a rovným dnem, případně je to nízká dřevěná nebo plastová bedýnka. Uvnitř je nasypáno takové množství speciálního písku (v domácím prostředí i hrubé mouky), aby se do něj snadno kreslilo ať už prsty nebo různými štětci, hráběmi, míčky, válci, které vytváří v písku obrazce.Vzniklé obrázky může dítě dle fantazie doplňovat kamínky, korálky apod. Opravdu se fantazii meze nekladou :-)

úterý 7. června 2016

Nově absolvované výcvikové kurzy :-)

Není špatné si občas ověřit, že ve své práci jdu správným směrem a poslechnout si zkušenosti zkušenějších :-)
Takže jsem absolvovala dva nové semináře z oblasti speciální pedagogiky.
První u paní docentky Olgy Zelinkové s tématem Reedukace dyslexie a dysortografie - výcvikový kurz.
A druhý u magistry Jiřiny Bednářové - Rozvoj grafomotoriky u dětí předškolního a mladšího školního věku.
Děkuji za milá setkání, která mi dala zase spoustu informací a nových zkušeností do praxe :-)

středa 18. května 2016

rozhovor o školní zralosti, grafomotorice a mé práci

Dne 13. 4. 2016 vyšla ve Slováckém deníku část rozhovoru o mé práci. Doposud nebyla vydána plná verze rozhovoru na webových stránkách novin, proto nabízím k přečtení alespoň tištěnou verzi.

pondělí 18. dubna 2016

Percepční a motorická oslabení ve školní praxi

Tento diagnostický a nápravný program vychází z nezralostí centrálního nervového systému - to znamená, že se nevytvořily nervové spoje, které umožňují správný příjem informací, jejich uložení, vybavení a automatické použití, když je potřebujeme.
Terapeutickými cvičeními pomáháme vytvářet co nejefektivnější spojení v mozku, dochází k posilování a propojení nervových center a vyhasínání špatně fungujících cest. Pokud jsou cvičení správně prováděna, nově vytvořená nervová spojení nevyhasínají.

středa 13. dubna 2016

Napsali o nás 😊

O mé práci si také můžete přečíst v rozhovoru, který vyšel 13. 4. 2016 ve Slováckém deníku. Ve Slováckém deníku je jen část, celý rozhovor bude k přečtení na webových stránkách SD. 😊

čtvrtek 31. března 2016

Grafomotorický kurz pro předškolní děti od 12. 4. 2016

Milí rodiče,
od 12. 4. 2016 zahajuji intenzivní individuální grafomotorické kurzy pro předškolní děti.
Kurz je vhodný pro děti, které mají potíže v oblasti jemné motoriky a grafomotoriky, při kreslení nemají uvolněnou ruku, mají špatný úchop tužky, nevhodnou polohu při kreslení.
Cílem kurzu je zdokonalit grafomotorické schopnosti dítěte, vytvořit zdravé návyky pro psaní ve škole.
Rodiče si ze setkání odnesou rady a postupy, jak mohou s dítětem pracovat v domácím prostředí, jak jej správně vést.
Těším se na setkání a spolupráci.

pátek 26. února 2016

Fonematický sluch? K čemu ho školák potřebuje?

Co je to vůbec fonematický sluch? Různé publikaci říkají různé definice, např. že FS je „vnímání a přesné diferencování fonémů“ nebo že fonematické uvědomování je „předčtenářská schopnost, která je nevyhnutelná pro pozdější chápání grafémově-fonémového vztahu“.

Z praxe vím, že mnohým rodičům pouhá definice nestačí a při konzultaci se jim pojmy snažím detailněji vysvětlit. Chci, aby věděli, jakou službu jim nabízím, proč vidím zrovna v této dovednosti tak důležitý význam pro jejich předškoláka, někdy i školáka.

Zkusím tedy teď pojmy trochu rozebrat. Nejlépe asi na příkladech. Budu se snažit jít po srozumitelné linii a nebudu se podrobněji zabývat např. rozdíly mezi fonologií a fonetikou.

pondělí 15. února 2016

Stimulační program MAXÍK

Věnuji dětem, které potřebují podpořit před vstupem do první třídy, pracovat na grafomotorice, i dětem školním, u kterých deficity stále přetrvávají, a také dětem s již diagnostikovanou specifickou poruchou učení, ADHD.

Já sama získávám praxí nové poznatky, formují se mé přístupy. Snažím se s dětmi pracovat hravou uvolněnou formou a „ušít“ každému dítěti přístup na míru dle jeho potřeb. Osvědčuje se mi princip „méně ale často“. Pravidelnou intenzivní prací dítě nejen dohání deficity, ale učí se i pozornosti, trpělivosti, práci s chybou. Úspěch v práci (která je mnohdy mravenčí) přináší spokojenost a podpoří sebevědomí. Děti rozkvetou!

pátek 1. ledna 2016

Přání do roku 2016

Všem svým klientům a přátelům přeji úspěšný nový rok.
Ať nás neopouští vytrvalost v práci a důvěra ve schopnosti našich dětí. Jsme tu pro ně.
Těším se na Vás.

Obvyklá pracovní doba

Rozšířila jsem svůj pracovní týden o úterý, v učebně jsem tedy již třikrát týdně, tj. v úterý, středa a pátek.
První konzultaci si můžete domluvit na telefonním čísle 775 285 795, na e-mailu pripravadoskoly@centrum.cz nebo osobně v učebně na Studentském náměstí 1531, UH (vedle Kauflandu), kde jsem v určené dny nejčastěji od 8:00 do 15 hodin.